Lyžiarske doplnky

Lyžiarske doplnky - okuliare, rukavice, čiapka, helma, chrániče, ľadvinka alebo batoh so základným náradím a malou lekárničkou, vosky, brúsky hrán. Všetky tieto doplnky a potreby opravdivý lyžiar potrebuje.

Okuliare sú nevyhnutnou potrebou, pretože  pri lyžovaní oči treba chrániť pred vetrom, snehom aj pred slnkom. Vietor býva silný a slnko ostré.  Menšie okuliare s tmavými sklami sú vhodné proti silnému slnku. Väčšie okuliare s obrubou slúžia na ochranu zraku pred padajúcim snehom, zároveň zlepšujú videnie v nepriaznivom počasí. Najlepšie okuliare sú tesne priliehajúce na tvár s pevnou gumou okolo hlavy. Dostatok regulovateľných prieduchov chránených mikrovláknom odvetráva priestor tváre pod okuliarmi. Mikrovlákno zabraňuje aj napadanie snehu za okuliare. Najpraktickejšie sú s dvojitým sklom, pretože sa nezahmlievajú. Farebné sklá okuliarov sa taktiež podieľajú na ochrane lyžiara pred vznikom úrazu. Najlepšie sú farebné žlté sklá, slnko vás neoslepuje a  je lepšia viditeľnosť.

 Rukavice sú súčasťou oblečenia, mali by byť pohodlné a zodpovedať veľkosti ruky. Majú udržiavať teplo, vyrobené z kvalitného nepremokavého materiálu. Na dlaňovej strane ruky by mali byť spevnené, u snowboardistov aj na chrbtovej strane.

  

Helma - prilba už v dnešnej dobe láka pekným vzhľadom a keď si ju vyskúšate aj dobrým pocitom. Určite najdôležitejšie je, aby prilba dobre sedela, netlačila, nebola voľná a  dizajnovo atraktívna. Štýlová lyžiarska helma vám poskytne komfort a bezproblémové nosenie spolu s lyžiarskymi okuliarmi. Bezpečnosť však je na prvom mieste. Helma určite môže zmierniť vážnosť poranenia. Vyrobené sú z odolných protialergénnych materiálov, s množstvom nastaviteľných  ventilačných otvorov, rýchloupínacej spony, odnímateľných chráničov uší.